Do czego pasuje srebrny naszyjnik?

Naszyjnik to przeważnie ozdoba każdej kobiety, jednak założony na ostatnią chwilę może całkowicie zrujnować misternie dobieraną stylizację. Wybór naszyjnika musi być więc przemyślany, by uzyskać taki efekt, który spotka się z zachwytem i komplementami.

Jak więc nosić srebrny naszyjnik, by taki dodatek podkreślał kobiece walory i dodawał pewności siebie – przede wszystkim warto pomyśleć o umiarze. To właśnie dzięki niemu uda się stworzyć wspaniałą kreację. Warto więc dostosować naszyjnik na zasadzie kontrastu z garderobą – im bardziej strój jest krzykliwy, tym skromniejsza jest biżuteria i im bardziej ozdobny jest naszyjnik, tym kreacja jest bardziej prosta i stonowana.

Naszyjnik nie będzie też pasować do każdego stroju, najczęściej zakłada się go wtedy, gdy kreacja odsłania dekolt. Taka biżuteria musi być również dobrze dobrana do okazji. Jeśli wybieramy się na przyjęcie, wtedy warto sięgnąć po skromniejszą biżuterię. Z kolei większe i bardziej ozdobne naszyjniki mogą się przydać na imprezę. Kiedy już jednak założy się taką biżuterię, lepiej zrezygnować z kolczyków, bo co za dużo to niezdrowo.

Chcąc założyć srebrny naszyjnik, nie można zapomnieć o tym, że taka biżuteria podkreśla nie tylko dekolt, ale również szyję. Przy długiej szyi taka biżuteria będzie atutem, a przy krótkiej niekoniecznie. Zawsze więc, kiedy pragniemy odwrócić uwagę od tej części ciała, lepiej zdecydować się na dłuższe kolczyki, niż na naszyjnik.

Osoby, które eksperymentują z modą również powinny ostrożnie dobierać ten rodzaj biżuterii. Jeśli łączy się nowoczesne z tradycją, może się okazać, że naszyjnik po prostu do takiego zestawienia nie będzie pasować. Zawsze więc warto mieć koło siebie kogoś, kto ma gust i może szczerze wyrazić swoje zdanie o tym, jak widzi daną kreację, jeśli jednym z jej elementów jest właśnie naszyjnik. Przed wyjściem dobrze jest się też przejrzeć kilka razy w lustrze, by mieć pewność, że wygląda się elegancko, stosownie do okazji. Do naszyjnika najlepiej nie dobierać innej biżuterii, no może za wyjątkiem skromnego pierścionka.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *