Jak wybrać złote obrączki ślubne

Wybór obrączek ślubnych nigdy nie jest łatwy. Jest to bowiem nie tylko symbol miłości i trwałości, ale również i biżuteria, którą nosi się na co dzień. Jak więc dokonać wyboru, by cieszyć się z eleganckiej jak i praktycznej ozdoby, która podkreśli osobowość?

Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na to, że obrączki można podzielić na te grubsze i na te cieńsze. Grubsze są zazwyczaj szersze i dzięki temu pozostają mnie podatne na uszkodzenia mechaniczne. Można bowiem je nosić codziennie i liczyć na to, że nie ulegną żadnym wygięciom, czy porysowaniom. Takie pierścionki są również wygodne i całkowicie bezpieczne podczas użytkowania. Cięższe obrączki są z reguły grubsze, ale dzięki temu, że od strony wewnętrznej są odpowiednio wyprofilowane można mówić pełnym komforcie w czasie noszenia.

Z kolei cieńsze obrączki mogą ulegać wypaczeniu, w tym wygięciu. Są też mniej komfortowe podczas użytkowania do czego przyczynia się cieńsza krawędź. Może się też okazać, że w niektórych modelach nie uda się wykonać wewnętrznego profilu soczewkowego. Niekiedy o tym, czy obrączka będzie cieńsza, czy grubsza może wzór, który będzie naniesiony technologią, która wymusza dobór odpowiedniej grubości.

Nie mogąc się zdecydować na obrączkę grubszą czy cieńszą, warto tutaj kierować się grubością i wielkością palców. Trzeba pamiętać o tym, że na smukłych palcach lepiej będzie się prezentować cieńsza obrączka, tak jak na grubszych bardziej masywna.
O wyborze obrączki może również zadecydować jej profil. W sprzedaży są dostępne pierścionki ślubne o profilu zaokrąglonym, płaskim, fazowanym i wklęsłym. Warto sprawdzić, czy obrączka posiada wyprofilowane wewnętrzne krawędzie, gdyż tylko w takim przypadku palce nie będą się kaleczyć. Wewnętrzny profil krawędzi zapewnia zatem komfortowe użytkowanie obrączek na co dzień. Przy wyborze warto również dowiedzieć się, czy obrączka ma profil soczewkowy. Profil ten sprawia, że pierścionek ślubny jest nieco tańszy ze względu na to, że końcowa masa obrączek jest nieco niższa od tych, które nie posiadają takiego profilu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *