Dobór biżuterii do sukni ślubnej

Wybór dodatków do sukni ślubnej nigdy nie jest prosty. Trzeba uwzględnić więc wiele szczegółów, by cały strój prezentował się wyśmienicie. Warto zastanowić się zarówno nad rodzajem dodatków, jak i nad ich ilością, by udało się uzyskać oszałamiający efekt.

Wybierając kolczyki do sukni ślubnej należy zwrócić uwagę nie tylko na samą kreację, ale również na to, w jaki sposób upięte są włosy. Duże znaczenie będzie mieć również to, czy kobieta jest raczej drobna i niewielka, czy też większa. Przy rozpuszczonych włosach najlepiej sprawdzają się dłuższe kolczyki, a przy spiętych mniejsze. Drobna kobieta powinna zdecydować się na bardziej delikatną biżuterię, która doda blasku. Z kolei większa panna młoda może postawić na złote kolczyki, które bardziej rzucają się w oczy, na przykład ze względu na dodatek w postaci brylantu, czy też na rozmiar kolczyków.

Chcąc wybrać odpowiedni naszyjnik, należy zwrócić uwagę na to, jak wycięta jest suknia pod szyją. Jeśli tworzy się dekolt w kształcie litery V, wtedy najlepiej zdecydować się na łańcuszek, który również będzie tworzyć taki kształt, bądź też będzie to kształt Y. Jeśli gorset jest okrągły i odsłania ramiona, wtedy najlepszy będzie również okrągły naszyjnik. Jeśli suknia jest zabudowana pod szyją, wtedy trzeba zwrócić uwagę na to, jak jest zabudowana. Gdy gorset jest pod szyją gładki, wtedy można zdecydować się na większy łańcuszek, a jeśli będzie to koronka wtedy najlepiej wybrać delikatny dodatek, który nie przytłoczy.

Jeśli chodzi o wybór bransoletki, to przy skromnych sukniach sprawdzą się te większe, bardziej widoczne. Szczególnie będzie to dobry wybór, gdy suknia przy biodrach nie ma zbyt wielu zdobień. Im jest ich więcej, tym bransoletka powinna być mniej ozdobna, bardziej drobna. Warto również zadbać o to, by dodatki w postaci biżuterii tworzyły harmonijną kompozycję. Nie chodzi jednak o to, by był to cały komplet, ale by do siebie pasowały. Można na przykład zdecydować się na wybór kolczyków, naszyjnika i bransoletki wykonanych z białego złota.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *